خانه گردشگری ۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

0 ثانیه خوانده شده
0
0
15
10 تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

از این ده جاذبه گردشگری که به شما معرفی خواهیم کرد هیچ وقت به سادگی گذر نکنید زیرا زیباترین منابع طبیعی جهان هستند.

۱۰ جاذبه گردشگری فوق العاده بکر و دیدنی 

مسافرت کردن با حداقل امکان تحرک در مقاصدی که فاقد امکان دسترسی با ویلچر هستند و از استانداردهایی همانند استاندارد ADA (لایحه مربوط به معلولین در امریکا) برخوردار نیستند، می تواند تبدیل به چالشی بزرگ شود. اما هوشمندانه سفر کنید و این را در نظر بگیرید که برخی از جذاب ترین مکان های گردشگری جهان کاملاً بی نیاز از پا (برای راه رفتن) هستند و فقط هم به موزه ها و پارک ها محدود نمی باشند پس با خیالی آسوده در مقاصد مناسب رزرو هتل انجام دهید. در صورتیکه خودتان سوار بر ویلچر هستید و یا همسفرتان ویلچری است، بدانید که می توانید برخی از پرمخاطره ترین و منحصر بفرد ترین نقاط جهان را نیز در لیست بازدید خود قرار دهید.FACE WHITENING MASKS

۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

FACE WHITENING MASKS

لاندن آی، انگلستان

یکی از پرمخاطره ترین مکان ها در لندن، یک جاذبه گردشگری قابل دسترس نیز است که کاملاً بی نیاز از پا می باشد (یعنی با استفاده از ویلچر به آسانی می توان وارد آن شد). لاندن آی با بکارگیری کابین های محکم و مسقف با ظرفیت ۱۲ نفر و امکان حضور دو ویلچر به صورت همزمان، زیباترین چشم انداز از آسمان لندن و رود تامس را برای گردشگران مهیا می کند.
رزرو قبلی به صورت اینترنتی تنها کاری است که می بایست پیش نیاز از سفر انجام دهید:فقط اطلاعات شناسایی خود را آماده کرده و هزینه همیشگی مربوطه را پرداخت نمائید. گردشگرانی که از ویلچر استفاده می کنند، می توانند یک بلیط اضافه برای همراه خود که از ویلچر استفاده نمی کند، دریافت نمایند. آقای جان سِیگ، یکی از گردشگران دائمی که آژانس مسافرتی به نام اکسسیبل تراول سولوشنز را تأسیس نموده، در این مورد می گوید:”گردشگران ویلچری باید از نزدیک شدن به پله های مجاور پل وستمینستر خودداری کنند و یک مسیر مخصوص ویلچر (منتهی به آی) را در امتداد جاده یورک انتخاب نمایند.”
۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت
بسیاری دیگر از مکان های شگفت انگیز در لندن نیز اکثراً با ویلچر قابل دسترس هستند، مانند باکینگهام پالاس، شکسپیرز گلوب، و موزه هایی در کلاس جهانی مانند تِیت مدرن و موزه بزرگ بریتیش میوزییِم.

قلعه سان کریستوبال، پورتوریکو

قلعه ساحلی و تاریخی منطقه سان خوانز یعنی کاستیلو دسان کریستوبال قدمتی چند صد ساله دارد – اما به لطف این حقیقت که بسیاری از نقاط قابل دسترس آن بصورت سطوح شیب دار سنگی ساخته شده، برای کسانی که از ویلچر استفاده می کنند نیز مناسب می باشد. نقاط چشم اندازی آبشاری، مکانی در پورتوریکو است که حتماً می بایست از آن بازدید کرد و دانستن نکاتی در مورد تاریخچه قلعه، بخش مهم و اساسی بازدید از سان خوان باستانی است.
غیر از طبقه آخر جاذبه گردشگری کاسیلو سان فلیپ که با عنوان ال مورو نیز خطاب می گردد، بقیه بخش های آن با ویلچر هم قابل دسترس می باشند. سِیگ همچنین به من گفت که “برخلاف سان کریستوبال، خودروها نمی توانند شما را دقیقاً تا مقابل ورودی اصلی جابجا کنند، بنابراین بایستی خودتان تا مسافت قابل توجهی بتوانید ویلچر خود را برانید.”
۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

ویرانه های چاکچوبن، مکزیک

سواحل مکزیک تنها گزینه قابل اعتماد برای فعالیت ها و گردش های ویلچری نیستند. بخش های زیادی از خرابه های دوره مایان مانند چاکچوبن واقع در کوینتانا روو برای کسانی که با ویلچر به آنها سفر می کنند، به اندازه کافی مسطح هستند. این اهرام باستانی به خصوص به خاطر موقعیت جغرافیایی آنها که در مجاورت یک بندرگاه کشتی های تفریحی واقع شده، برای ویلچرها نیز مناسب هستند، موضوعی که این منطقه را به هنگام انجام سفرهایی مانند سفرهای تفریحی رویال کارابیئن، از سمت ساحل دسترس پذیر می نماید.
سیگ عنوان نمود که:”سفر با کشتی تفریحی عموماً یکی از آسان ترین روش های مسافرت برای افراد معلول است. دسترسی به عرشه کشتی های مدرن از طریق کابین ها، آسانسورها و سطوح شیب دار معمولی به خوبی قابل انجام است. بسیاری از خطوط کشتی رانی تفریحی مانند رویال کارابیئن در حال اضافه نمودن سفرهای ساحلی قابل دسترس به برنامه های مسافرتی هستند که میهمانان سالم و معلول، خود بتوانند مستقیماً از مقاصد مورد نظر بهره ببرند.”
۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

کوه های سوگارلوف، ریو دو ژانیرو

اغلب از ریو دو ژانیرو به خاطر کوه های با شیب تند و محصور در بین جنگل ها و سواحل، با عنوان یک مقصد گشت گذار شدیداً ماجراجویانه یاد می شود. اما یکی از عجیب ترین قله های ریو به نام سوگارلوف، به لطف وجود تله کابین های شیشه ای، بزرگ و فوق مدرن آن که از کوه کم ارتفاع تر مورو دا اورکا حرکت می کند، کاملاً با ویلچر دسترس پذیر است. تمام شهر ریو از جمله کشتی ها و سواحل خلیج گوانابرا و همچنین بخش دوردست تر کریست دردیمر از بالای این کوه آبشاری ۱۲۹۹ فوتی و همچنین از درون تله کابین های موجود قابل دیدن است.
۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

آبشارهای مالتنوما، پورتلند

مکان پرمخاطره دیگر که با ویلچر هم می توان به آن رفت، آبشارهای مالتنوما واقع در اورگون است که بر روی دیواره های شیب دار کلمبیا ریور گورج واقع شده و عموماً دارای آبشار و مسیرهای پیاده روی سنگفرش شده می باشد. به وسیله خودرو از طریق بزرگراه تاریخی کلمبیا ریور می توان به دو آبشار خوش منظره رسید که در بخش زیرین پل پیاده روِ بنسون یک منطقه مخصوص افراد ویلچری و همچنین رستوران ها و سرویس های بهداشتی ویژه این افراد وجود دارد.
آبشار ۶۲۰ فوتی این منطقه، مرتفع ترین آبشار ایالت است و پس از مسیر مارپیچی بزرگراه موجود در دره که از نزدیکی پورتلند شروع می شود، دومین جاذبه این منطقه می باشد. مناظر دیدنی و قابل دسترس این منطقه به گورج ختم می شود، جائیکه در آن عمارت هشت ضلعی ویستا هاوس در منطقه ای قوسی شکل واقع شده است و چشم اندازی ۳۶۰ درجه ای را در ارتفاعی بالغ بر ۷۰۰ فوت از بالای رودخانه در اختیار گردشگر می گذارد.
۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

بازارچه خیابانی میونگ دانگ، سئول

از پیاده روی در این بازار آسیایی که در شهر مدرن سئول احداث شده لذت ببرید، بازاری که در سراسر شهر از شهرت برخوردار بوده و دارای سیستم حمل و نقل عمومی ویژه افراد ویلچری و همچنین پیاده روهای سنگفرش شده است. میونگ دانگ منطقه ای مخصوص خرید است که در بسیاری از روزها مانع از عبور وسائط نقلیه شده و غرفه های فروش غذا در آن همه چیز از کیک ماهی و باربیکیو کره ای گرفته تا پشمک، بستنی و پانکاکی را در بر می گیرد.
۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

داگز پالاس، ونیز

بازدید از پل های خوش منظره ونیز تنها فعالیتی نیست که برای افراد ویلچری لذتبخش باشد:بسیاری از اماکن تاریخی این شهر نیز با ویلچر قابل دسترس هستند. سِیگ بیان نمود که “داگز پالاس از نظر من محبوب ترین جاذبه گردشگری شهر ونیز است که امکان دسترسی آسان به آن وجود دارد.” جاذبه بعدی به نام پیازا سان مارکو که از شهرت جهانی برخوردار است نیز از امکان دسترسی با ویلچر برخوردار است.
وی افزود:”این قصر یک ورودی مناسب و یک آسانسور دارد که شما را به طبقات فوقانی انتقال می دهد، طبقاتی که اتاق های قصر در آن ها قرار گرفته اند. بسیاری از این اتاق ها بی نیاز از پا برای وارد شدن بوده و برخی هم دارای سطوح شیب دار هستند که مسیریابی به سمت آن ها را تسهیل می نماید. متأسفانه با ویلچر نمی توان به دفتر فروش بلیط دسترسی داشت، بنابراین به شخص دیگری برای خرید بلیط نیاز خواهید داشت. همچنین، اسلحه خانه و پل آهکی فقط از طریق راه پله قابل دسترس هستند.”

صخره های کانادایی، کانادا

کوهنوردی (با پا) تنها روش برای دیدن رشته کوه های گسترش یافته و عجائب موجود در طبیعت همانند دریاچه یخی بانف نیست. برنامه “تجربه قطار لوکس برای کوهنوردان”، فرصتی خوب برای افراد ویلچری است تا چشم اندازها، رودخانه ها و قله ها را از درون قطارهای مخصوص که دارای سقف شیشه ای هستند، مشاهده نمایند.
واگن های چندسطحی مخصوص از بالا تا پایین با ویلچر قابل دسترس هستند و سوار و پیاده شدن در تمام ایستگاه ها برای مسافرانی که نیازمند یاری رسانی هستند، مهیاست. یک مشاور فعال در این برنامه می تواند پاسخ تمام سوال های موجود در زمینه دسترسی پذیری را بدهد و بلیط های ویژه مسافت های دور متفاوت هستند، از بازدید از دریاچه بانف گرفته تا یک مسافرت به سواحل سیاتل و همچنین کوهنوردی در صخره های کانادایی.
۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

ورسیلز پالاس، فرانسه

درحالیکه تنها بخش هایی از برج ایفل پاریس برای افراد معلول قابلیت دسترسی دارد (دو سطح از سه سطح آن می توانند پذیرای افراد ویلچری باشند)، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری در داخل “شهر چراغ ها”و اطراف آن وجود دارند که با ویلچر می توان در آنها حضور داشت، مانند برجسته ترین قصر در اروپا یعنی ورسیلز.
هر سه ساختمان واقع در این قصر پذیرای افراد ویلچری هستند و شما به آسانی می توانید تمام طول روز را مشغول گردش در باغ های این قصر باشید. طبقات بالای قصر ورسیلز از طریق آسانسور قابل دسترس هستند و سطوح شیب دار نیز اولین طبقه آن را به سطح زمین متصل نموده است. همچنین تعدادی خودرو ویژه بازی گلف مهیا گردیده اند که گردشگران معلول با قیمت های مناسب می توانند آنها را کرایه نمایند.

۱۰ تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

ساگرادا فامیلیا، بارسلونا

مهیج ترین مکان در بارسلونا، جاذبه ای می باشد که برای افراد ویلچری نیز قابل دسترس است. کلیسای ساگرادا فامیلیا که یکی از ساخته های آنتونی گودی است و هنوز هم فعالیت های مربوطه در آن پابرجا هستند، یک بنای عظیم هنری است که پنجره های شیشه ای بلند و صنایع سنگی پرقدمت آن، اگرچه با هزینه های بالا در بخش سطوح شیبدار، ارزش دیدن دارند – البته ورودی برای افراد معلول و یک نفر همراه رایگان است.
چون این بنا هنوز هم تحت بازسازی قرار دارد، کمی برای افراد ویلچری چالش برانگیز است و نیز امکان حضور در برج های آن برای این دسته از گردشگران مهیا نیست. اما طبقه اصلی باسیلیکا طبق نظر سِیگ، “هنوز هم جزء بخش هایی است که در صورت سفر به بارسلونا، حتماً باید از آن بازدیدی به عمل آورد. یک ورودی دردسترس در بخش جنوب غربی ساختمان و در قسمت عبادتگاه قدیسین واقع شده و به آسانی می توان از طریق تاکسی و یا اتوبوس های ویژه به کلیسا رسید. (اما) شیب سطوح برای ورود و خروج از سطح پایینی از جمله موزه نسبتاً تند بوده و آسانسوری که به قسمت برج می رود، برای ویلچر مناسب نیست.”
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • فواید صابون زرد چوبه

  فواید صابون زرد چوبه

  فواید صابون زرد چوبه مرطوب کننده پوست زردچوبه مانند یک ماده ضد باکتری طبیعی عمل کرده و به …
 • شامپوی مناسب موی شما کدام است

  شامپوی مناسب موی شما کدام است شامپوی‌تان را متناسب با نوع موهای‌تان انتخاب كنید تا كمتر آس…
 • رابطه خارش پوست سر و ریزش مو

  رابطه خارش پوست سر و ریزش مو

  رابطه خارش پوست سر و ریزش مو افراد می‌توانند اغلب خارش پوست سر و ریزش مو را به طور همزمان …
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
 • راهنمای سفر به یاسوج

  راهنمای سفر به یاسوج

  راهنمای سفر به یاسوج یاسوج یکی از شهرهای لرنشین جنوب غربی ایران و مرکز استان کهگیلویه و بو…
 • فضای سبز شهری چیست؟

  فضای سبز شهری چیست؟

  فضای سبز شهری چیست؟ هرچند که فضای سبز در ایران قدمت چندین هزار ساله دارد ولی وضعیت فضای سب…
 • ۲۰ کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال ۲۰۱۹

  ۲۰ کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال ۲۰۱۹ هر ساله بر اساس نظرسنجی هایی که انجام می …
بارگذاری بیشتر در گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

فواید صابون زرد چوبه

فواید صابون زرد چوبه مرطوب کننده پوست زردچوبه مانند یک ماده ضد باکتری طبیعی عمل کرده و به …