خانه گردشگری انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت

انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت

0 ثانیه خوانده شده
0
0
9
انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت

انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت

اگر قصد دارید که به یک کشور خارجی مهاجرت کنید ابتدا باید از میان گزینه های خود بهترین را انتخاب کنید.

انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت

انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت

اخیراً مشکلات بسیار زیادی برای کسانی که می خواهند در یک کشور خارجی تحصیل و یا به آن مهاجرت کنند، به وجود آمده است. به عنوان مثال شمار زیادی از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طرف سفارت این کشور رد شدند و همین موضوع سبب ناامیدی آنها شده است. برای مهاجرت به کشوری که می خواهید در آن زندگی نموده و به ادامه تحصیل بپردازید، باید معیارهای زیادی را در نظر داشته باشید و یادتان باشد که وضعیت هر فرد با فرد دیگری فرق دارد. بنابراین اگر یکی از دوستانتان تحصیل در آلمان را به شما پیشنهاد نموده، دلیل بر آن نیست که حتماً گزینه ی مناسبی برای شما نیز هست. در ادامه به بررسی چند مورد از نکاتی که پیش از مهاجرت و اقدام برای تحصیل در خارج از کشور در نظر بگیرید، می پردازیم.SELF TANNING

SELF TANNING

همانطور که گفتیم معیارهای زیادی برای سنجش دو یا چند کشور برای مهاجرت یا ادامه تحصیل وجود دارند که به دو دسته تقسیم می شوند:

۱٫ شرایطی که تأثیرات آن بر روی تمام جمعیت آن کشور است.

۲٫ شرایطی که تأثیرات آن تنها بر روی شما به عنوان یک بیگانه است.

انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت

موارد موجود در شماره یک، موارد عمومی هستند و اطلاعات مورد نیاز درمورد آن را می توان از سایت های معتبر دریافت نمود. بعنوان مثال شرایط اقتصادی و سیاسی یک کشور، واحد پول، شرایط زندگی و میزان رفاه مردم و مواردی از این قبیل. مثلاً اگر فردی بخواهد ویزای کانادا را دریافت کند، باید اول از همه شرایط عمومی آن کشور را بررسی کند تا از مناسب بودن آن، اطمینان حاصل نماید. درواقع اینها موضوعاتی هستند که به راحتی از طریق تحقیق و جستجو می توانید به آنها دست پیدا کرده و به تحلیل بپردازید.

انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت

اما شرایطی که تأثیرات آن مخصوص به شماست و برای هر شخص می تواند منحصر به فرد باشد، نیازمند تحقیق و تحلیل بیشتری است. شما باید مواردی که ممکن است روی شما تاثیر بگذارد را بررسی کرده و با شرایط خودتان تطبیق دهید. بعنوان مثال کشور کانادا دارای آب و هوای سردی است و ممکن است در برخی روزها، دمای آن به ۴۰- درجه سانتی گراد برسد. اگر تحمل سرما را ندارید، بهتر است کانادا را از لیست انتخاب های خود حذف نمائید. یا برای تحصیل در آلمان، نیازمند یادگیری زبان آلمانی هستید و حتی درصورت انگلیسی بودن دوره آموزشی تان، باز برای زندگی بهتر و راحت تر در این کشور، باید آلمانی خود را تقویت نمائید که زبان چندان ساده ای نیست. همچنین فاصله کشور مورد نظر با ایران و حتی روابط بین المللی دو کشور نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

در سطح بالاتر باید بررسی کنید به تخصص و یا رشته ای که قصد تحصیل آن را در کشور موردنظر را دارید، اهمیت داده می شود یا خیر. برخی کشورها به تکنیسین بیشتر نیاز دارند، برخی به سرمایه گذار بیشتر در شرکت ها و کسب و کارهای موجود، برخی به پزشک بیشتر، برخی به هنرمندان بیشتر و غیره. بنابراین بهتر است آن کشوری را انتخاب نمائید که برای تخصص و زمینه تحصیلات شما انتخاب مناسب تری به نظر می رسد.

یکی از مزیتی که مهاجرت به کشورهای اروپایی برای شما به ارمغان خواهد آرود، دسترسی به بازار کار این کشورها بوده و با دریافت اقامت دائم یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا وارد بازاری با بیشتر از نیم میلیارد نفر جمعیت می شوید. اما اخیراً مشکلات زیادی به منظور دریافت ویزای شینگن برای ایرانیان به چند دلیل به وجود آمده و یکی از دلیل های آن، افزایش مهاجرت به کشورهای اروپایی از طرف کشورهای جهان سوم و درنتیجه افزایش جمعیت و مشکلات اقتصادی و اجتماعی در این کشورهاست. در نتیجه اگر تصمیم به مهاجرت یا تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی مانند اتریش گرفته اید، رشته ی شما باید رشته مورد نیاز و دارای کمبود آن کشور بوده و یا به تخصص شما برای کار در آن کشور نیاز باشد.

انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت

بطور کلی متقاضیان مهاجرت و یا تحصیل در کشورهای خارجی، پیش از اقدام باید پروسه ی بسیار وسیع و وقت گیر تحقیق را طی نموده و پس از انتخاب کشور مورد نظر، اقدامتشان را متناسب با قوانین دریافت ویزا، پیش ببرند. مهاجرت می تواند سخت ترین تصمیم شما باشد و زندگی شما به آن وابسته ست، بنابراین سعی کنید با تحقیق و حساب شده در این راه قدم بردارید.

  بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  مطالب بیشتر از این نویسنده admin
  بارگذاری بیشتر در گردشگری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بررسی کنید

  نحوه ی پاکسازی پوست در خانه

  نحوه ی پاکسازی پوست در خانه ما برای شما روشی جالب پاکسازی پوست در خانه را برایتان قرار داد…